Skip to main content

Doskonałe połączenie drewna i tworzywa sztucznego. Deski wykonane są z kompozytów drewnianych: mieszanka mączki drzewnej i tworzywa, co daje ciepło i wygląd litego drewna w połączeniu z wyjątkowymi właściwościami tworzywa.

Zalety

  • Nie butwieja, nie pęcznieją, nie rozwarstwiają się ani nie pękają,
  • Łatwo je czy czyścić i montować,
  • Przyjazne dla środowiska,
  • Posiadają przeciwpoślizgowa powierzchnię, idealne dla do miejsc gdzie będą przebywać osoby niepełnosprawne,
  • Nie odbarwiają się, zachowują oryginalny kształt.
Montaż
Deski montowane ą na legarach i mocowane specjalnie zaprojektowanymi klipsami wtedy mocowanie jest niewidoczne) lub przy pomocy wkrętów ze stali nierdzewnej mocowane bezpośrednie do legara. Odstęp między nimi nie może być większy niż 50cm. Należy również pamiętać o szczelinie dylatacyjnej: 4 mm na szerokości deski, 5 mm na długość oraz minimum 5mm między deską a ścianą.
Konserwacja
Nie są wymagane żadne preparaty czyszczące. Można czyścić za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem (maks. 80barów) lub stosować typowo domowe środki czyszczące.
Nie używać rozpuszczalników!!!

Doskonałe na tarasy i pomosty, dzięki antypoślizgowej powierzchni, są bezpieczne dla osób niepełnosprawnych.

Płyty KRONOPLAN są tworzywami warstwowymi prasowanymi w warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia (high pressure laminates – HPL), które zostały specjalnie opracowane do zastosowaniań na zewnątrz. Produkcja ich polega na zaprasowaniu w wysokiej temperaturze i ciśnieniu papierów celulozowych impregnowanych żywicami fenolowymi i melaminowymi. Strona dekoracyjna jest chroniona specjalną folią od wpływów promieni UV światła słonecznego. Przy właściwym zastosowaniu płyty te nie są wrażliwe na jakiekolwiek wpływy atmosfery.

KRONOPLAN Standard odpowiadają typowi CGS wg normy EN 438. Można je zaklasyfikować do klasy palności B2 wg DIN 4102 (normalnie palne). Kolor biały, struktura do wyboru.

KRONOPLAN-FR są płytami trudnopalnymi stopień B1 wg DIN 4102 (zezwolenie Instytutu Budownictwa DIBT), odpowiadają typowi CGF wg EN 438. Kolor biały, struktura do wyboru.

Laminat kompaktowy Kronoplan (dwustronny) – znajduje zastosowanie jako pokrycie elewacji, wypełnienia balkonów i balustrad oraz inne zastosowania na zewnątrz. Jest on zabezpieczony dodatkowo z jednej lub obu stron folią UV, która chroni wzór laminatu przed utratą koloru pod wpływem czynników atmosferycznych (słońce, deszcz). Występuje również w wersji trudnopalnej.